تبیان راهبرد پارسی

ورق های موجدار (کروگیت) پلی کربنات

ورق های موجدار (کروگیت) پلی کربنات


معرفی

پلی کربنات پلاستیکی آمورف و شفاف است که چقرمگی و مقاومت حرارتی بالایی دارد. این پلاستیک تا دمای 140 درجه سانتی گراد سختی بالای خود را حفظ می کند. خواص عایق الکترونیکی، حرارتی و صوتی خوبی دارد و خود اطفاء در برابر حریق است. این پلاستیک از سبک ترین پلاستیک های مهندسی است. از جمله محاسن پلی کربنات، مقاومت آن در برابر رنگ پذیری از مایعاتی همچون چای، قهوه، آب میوه، جوهر و مواد شوینده است. همچنین پایداری ابعادی بالا در برابر حرارت های مدوام را دارد و از طرفی با توجه به لایه محافظ در برابر اشعه که در اتواع تولیدات با این پلیمر به کار می رود در برابر آفتاب مقاوم بوده و نمی پوسد. این ورق ها در انواع مختلف از جمله ورق های تخت، ورق های جداره دار، ورق های موج دار، رول و ... تولید می شوند.


ویژگی ها

  • ورقهای پلی کربنات کروگیت خاصیت خود خاموش شوندگی دارند.
  • دربرابر اغلب مواد شیمیایی و حلال ها مقاوم می باشند.
  • در محدوده دمایی وسیعی از 40- تا 120 درجه سانتیگراد کاربرد دارند.
  • مقاومت به ضربه ای آنها درحدود 120 برابر شیشه معمولی است.
  • عایق مناسبی برای گرما و صوت
 

ورق های موجدار کروگیت پلی کربنات

در سوله ها و سالن های مختلف با انواع کاربردهای صنعتی، تجاری، ورزشی، و ... به طور سنتی جهت بهره برداری از نور طبیعی در روز پنجره هایی در دیواره سوله یا سالن طراحی می شود، اما امروزه به دلیل آن که میزان نورورودی به داخل از نورگیرها و پنجره های سقفی بسیار بیشتر از نورگیرها و پنجره های دیواری است لذا ترجیح داده می شود تا این نور گیری از سقف سوله یا سالن به انجام برسد. سقف این سالن ها و سوله ها عمدتا با ساندویچ پانل (#ساندویچ_پانل) و یا ورق های گالوانیزه که شرکت تبیان راهبرد پارسی موفق به تولید آن ها در سراسر کشور و بالخص اصفهان شده است پوشش داده می شود. که طراحی نورگیر و یا پنجره در سقف دو مشکل برای سازندگان ایجاد می کند:


برچسب ها:
#ساندویچ_پانل ورق های گالوانیزه گلخانه ورق های کروگیت سقف پارکینگ نورگیر سقف سوله مصارف صنعتی و ساختمانی گروگیت سقف استخر ساندویچ پانل شرکت تبیان راهبرد پارسی