تبیان راهبرد پارسی

خانه استاندارد؛ بهسازی صوتی

خانه استاندارد؛ بهسازی صوتی


امروزه مفاهیم و شاخصه های لازم جهت یک فضای زندگی ایده آل از چهار چوب ها و تعاریف قدیم پا را فرا تر گذاشته و صرفا محدود به یک چهار دیواری با یک سقف بالای سر نیست،بلکه امکاناتی چون سیستم های گرمایشی و سرمایشی، آسانسور،سیستم های امنیتی و ..... نیز بخش جدانشدنی زندگی امروزی به نظر میرسند.چه بسیار منازلی که با صرف هزینه های زیاد در بخش دکوراسیون،طراحی داخلی دو نمای ساختمان به علت عدم توجه کافی به زیر ساخت های لازم دچار خسارت جبران ناپذیر شده اند. مهم است در خانه ای که زندگی میکنیم که خطر سرقت،حریق و یا زلزله ما را تهدید نکند.همچنین حرارت و برودت مطبوع به همراه روشنایی بهینه منطبق با هزینه های انرژی باشد و این عوامل می بایست به عنوان استاندارد های اولیه در طراحی در نظر گرفته شود.

خانه استاندارد چیست؟

خانه ای است که بر اساس مقررات ملی ساختمان فضایی ایمن، آرام و مناسب برای ساکنین ایجاد می کند. مقررات ملی ساختمان مجموعه قوانین لازم الاجرایی است که رعایت آن در ساخت و ساز می تواند به تامین ایمنی و آسایش کاربران منجر شود.مقررات ملی که با توجه به سطح فناوری کشور تدوین شده است و در هریک از بخش های این مجموعه قوانین مرتبط به طور خلاصه معرفی می شوند.سیستم ساخت و ساز خشک کناف راه حل های ساده و اثر بخشی را برای تامین الزامات این مقررات ایجاد کرده است که می توان با اطمینان نسبت به عملکرد فنی،آن ها انتخاب نمود.

بهسازی صوتی

آسایش صوتی در هر خانه یکی از ویژگی های مهم فضا محسوب می شود.در این بخش راه حل های مناسب برای کنترل و کاهش صداهای مزاحم ارائه می گردد.

دلایل تولید صدا

سر و صداهای تاسیسات مکانیکی:ناشی از سر و صدای سرویس ها،موتور خانه،تاسیسات عبوری از داکت ها  و.....

صداهای ناخوانده:سر و صداهای ناشی از سکونت افراد در هر واحد و یا سر و صدای ترافیک و....همچنین وجود طنین در فضاهای باز در یک مجتمع مسکونی مانند راهرو،راه پله،لابی و فضاهای ورودی که میتواند در شنوایی و فهم صدا مشکل ایجاد نماید یا به فضای مسکونی مجاور منتقل گردد.


برای دستیابی به آرامش صوتی موارد زیر توصیه می گردد:

  1. پوسته های خارجی ساختمان می بایست عایق بندی مناسب صوت شوند.یکی از راه حل های موجود،اجرای پوسته دو جداره می باشد.این عمل امکان استفاده از عایق صوت مناسب را بوجود می آورد.
  2. جداکننده های داخلی در هر واحد مسکونی می بایست عایق بندی صوتی شوند.دیواره های همجوارفضاهایی مانند اتاق خواب با آشپزخانه،فضای نشیمن و سرویس بهداشتی می بایست به صورت دو جداره با عایق صوتی مناسب در میان دو جدار طراحی شوند.
  3. درزبندی مناسب و دقیق در محل تلاقی سطوح و ساختار ها با یکدیگر رعایت گردد.
  4. امتداد یافتن دیواره های جدا کننده تا زیر سقف سازه ای

 

 

 


برچسب ها:
عایق های صوتی و آکوستیکی فضا های داخلی مسکونی شرکت تبیان راهبرد پارسی فوم شانه تخم مرغی عایق پشم سنگ عایق کاری سقف فوم اسفنجی فوم های منشوری عایق های صوتی روکار فوم های آکوستیک عایق_پشم_شیشه یونولیت سقفی یونولیت_سقفی پلی استایرن پلی_استایرن ورقه های یونولیتی XPS فوم ایکس پی اس عایق های صوتی توکار ساختمانی دسته بندی عایق های صوتی حذف Noise عایق_صوتی_آکوستیک جذب امواج صوتی جلوگیری از انعکاس صدا عایق صوتی دیوار مشترک عایق رطوبتی، صوتی و حرارتی جلوگیری از انتقال سر و صدای تلویزیون پشم شیشه برای عایق سازی پشم_شیشه_برای_عایق_سازی انتقال صداهای لوله کشی ساختمانی جلوگیری از سروصدا ساندویچ_پانل ساندویچ پانل اصفهان پشم_شیشه_اصفهان پشم_شیشه_تهران تری دی پانل trp بهسازی صوتی بهسازی_صوتی فوم های عایق صدای صاف فوم_های_عایق_صدای_صاف خانه استاندارد خانه_استاندارد خانه خانه ساخت و ساز ساختمان ساخت_و_ساز_ساختمان سیستم ساخت و ساز خشک سیستم_ساخت_و_ساز_خشک کناف کناف آسایش صوتی آسایش_صوتی سیستم های امنیتی ساختمان سیستم_های_امنیتی_ساختمان کاهش صداهای مزاحم کاهش_صداهای_مزاحم