تبیان راهبرد پارسی

مزایای عایقهای صوتی و حرارتی پشم سنگ

مزایای عایقهای صوتی و حرارتی پشم سنگ


مزایای عایقهای صوتی و حرارتی پشم سنگ

 • محصولات تبیان راهبرد پارسی کاملا بهداشتی و غیرسمی می‌باشد.
 • استفاده از آن در صنعت هیچ گونه عوارض پوستی، ریوی و سیلیکوز در پی ندارد.
 • هدایت جریان الکتریسیته آن صفر می‌باشد و کاملا نارساناست.
 • کاملا قلیایی بوده و بعلت نداشتن کلر، بر روی تمام فلزات بی اثر و بدون ایجاد خوردگی است.
 • به علت وجود عناصر مقاوم با نقطه ذوب بالا از قبیل سیلیسیم، آلمینیوم، کلسیم، آهن و منیزیم در ترکیب شیمیایی پشم سنگ، مقاومت محصولات این شرکت در برابر حرارت، بسیار بالا بوده و در اصطلاح نسوز می باشد.
 • الیاف پشم سنگ نرم و لطیف است.
 • جذب صوت آن فوق العاده بوده و عبور صوت از آن در فرکانس های بالا بسیار ناچیز می باشد ( عبور صدا با فرکانس 500 هرتز a=0.8 می باشد).
 • به علت آنالیز خاص، این محصولات در برابر نور خورشید و حرارت های لحظه ای و دائمی مقاوم و تارهای آن متخلخل نشده و با گذشت زمان هیچگونه ریزش و یا افت حجم در آن مشاهده نگردد.
 • کاربری و استفاده از آن بسیار آسان و مقرون به صرفه است.
 • سبکی وزن این محصولات باعث جلوگیری از ایجاد بار اضافی در موارد مصرف آن شده است.
 • به علت تنوع محصولات و انعطاف پذیری آن ها، کاربری و استفاده از آن در شرایط و محل های مختلف بسیار ساده و امکان پذیر می باشد.

کاربرد و استفاده از عایق های پشم سنگ در صنعت ساختمان، صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها، تاسیسات، صنایع هواپیما، کشتی و اتومبیل سازی، صنایع فولاد و ذوب آهن صنایع سیمان، صنعت گلخانه ای، کارخانجات لنت و صفحه کلاچ سازی و ... هرروز بیش از پیش شده و جایگاه آن در این صنایع از اهمیتی خاص برخوردار گردیده است.


درباره پشم سنگ

طی یک انفجار آتشفشانی، سنگ های لایه داخلی زمین که به صورت مذاب می باشد به فضای اطراف پرتاب می شوند. ذرات بسیار ریز ذوب معلق در هوا در مسیر جریات هوا قرارگرفته، سرد شده و به فرم ذرات پشم مانند در می آیند. این پدیده ایده اولیه برای تولید پشم سنگ بوده است. مواد اولیه برای تولید الیاف پشم سنگ، سنگ آتشفشانی باز الت از خانواده سنگ های آذرین می باشند که در کشور ما به وفور یافت می شود. پشم سنگ جز خانواده عایق های گرم از نوع معدنی متشکل از الیاف بسیار ظریف به قطر 4 تا 7 میکرون و طول 5 تا 200 میلیمتر است.

فرایند تولید پشم سنگ

در ابتدا مقدار مورد نیاز عیار شده از مواد اصلی و اولیه به وسیله آسانسور ( بالابر مواد) به کوره کوپلا ( کپل) ارسال می شود. سپس مواد اولیه تولید در کوره با دمای ( 1300 تا 1500 درجه سانتیگراد) ذوب و به دستگاه الیاف ساز غلطکی ( اسپینر) از طریق جریان هوای ورودی و تحت فشار به الیاف اولیه پشم سنگ تبدیل گردیده و در اتاق الیاف به نوار نقاله و غلطک هدایت کننده منتقل می شود. پس از آن به پاندول یا پهن کننده الیاف منتقل و هدایت می گردد و با توجه به برنامه ارائه شده توسط سیستم فرمان کامپیوتری (plc) ضخامت و دانسیته ( وزن مخصوص ) با چگالی تعیین و به دستگاه غلطکی کیورینگ و کوره پخت خط تولید هدایت می شود که قبل از این مرحله توسط سیستم و مرحله فیلترینگ کاملا فیلتر و از نظر خلوص و آلایندگی زیست محیطی تصفیه و خالص می گردد.

پشم سنگ مطابق با استاندارد مرجع ASTM E 1621-05 تولید می گردد و آنالیز شیمیایی آن عدم ایجاد خوردگی و همچنین عدم جمع آوری رسوبات در محل های نصب را نشان می دهد.


آزمون تعیین ترکیب شیمیایی XRF

درصد ترکیب ترکیب (اختصار) ترکیب
 13 به 16 درصد  AL2O3 Aluminum oxide
 3 به 5 درصد  Na2o Sodium oxide
 2 به 4 درصد  Tio2 Titanium oxide
 2 به 4 درصد  Fe2o3 Iron oxide
 18 به 21 درصد  Cao Calcium oxide
 31 به 37 درصد  Sio2 Silicon oxide
 7 به 12 درصد  Mgo Magnesium oxide
 1 به 2 درصد  So3 Sulfur (III) oxide
 1 به 2 درصد  K2o Potassium oxide

واحد آزمایشگاهی و کنترل کیفی

شرکت پشم سنگ مدرنترین و بروزترین تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاهی و دستگاه های تخصصی آزمایشات کنترل کیفی در این صنعت را دارا می باشد.

همچنین وجود کارشناسان مجرب و متخصص در این مجموعه باعث شده تا مواد اولیه مرغوب در تولیدات مورد استفاده قرار گرفته و با توجه به استانداردها و دستورالعمل های معتبر بین المللی، با کیفیت ترین و بهترین محصولات به بازار عرضه شده و رضایت کامل مشتریان حاصل شود.

شرکت پشم سنگ تبیان راهبردپارسی با توجه به نیاز صنایع و با استفاده از تکنولوژی نانو قادر است محصولات خود را در مقابل رطوبت مقاوم نموده و عبور رطوبت از این محصولات را به حداقل برساند.

جدول تولید محصولات پشم سنگ تبیان راهبردپارسی مطابق با استانداردهای ASTM  بین المللی

 نوع و عملکرد عایق  ASTM C 795 , ASTMC871 , ASTM C692 , ASTM C665
 مقاومت در برابر آتش و حرارتی    ASTM E84 , ASTM E119 , ASTME136
 عملکرد ضریب و هدایت حرارتی ASTM C680 , DIN 52271 / AGI Q 132
 عملکرد در مقابل ایستایی و فشار  ASTM C165 , ASTM C354
 عملکرد پایداری ابعادی ASTM C356 , ASTM C167
 عملکرد صوتی و آکوستیکی ASTM C423
 عملکرد در مقابل دمای کارکرد ASTM C411
 مقاومت در برابر  رطوبت ASTM 1104
 عملکرد در مقابل انعطاف ASTM C111
 عملکرد زیست محیطی خط تولید ASTM D6523

 

جنگ با اتلاف انرژی با استفاده از پشم سنگ

بیشترین میزان انرژی مصرف شده در ساختمان ها به دلیل عدم عایق بندی، اتلاف می شود. در این میان گرمایش و سرمایش ساختمان بیشترین سهم مصرف انرژی را دارد. عایق کاری با استفاده از عایق های صوتی، حرارتی پشم سنگ، مقدار اتلاف انرژی را تا حدود بسیار زیاد کاهش می دهد و باعث ذخیره آن می شود.

با توجه به ذخیره انرژی و بهبود مصرف آن، هزینه های عایق کاری اولیه در ساختمان بسیار ناچیز و قابل بازگشت خواهد بود. پشم سنگ با ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و به طبع آن صرفه جویی در میزان مصرف عایق، از بهترین گزینه ها در عایق کاری سازه ها و ساختمان ها می باشد.

عایق کاری با استفاده از عایق های صوتی حرارتی پشم سنگ، باعث کاهش انرژی مورد نیاز برای گرم کردن یا خنک کردن ساختمان ها می شود واین امر موجب کاهش میزان گاز دی اکسید کربن حاصل از سوخت برای گرمایش یا تولید جریان الکتریسیته می شود و حفظ منابع انرژی را برای حفظ نسل آینده به دنبال خواهد داشت.

عایق کاری با پشم سنگ علاوه بر کاهش هزینه انرژی و صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلاینده ها، از ورود و خروج صدا به ساختمان جلوگیری می کند و محیطی آرام را فراهم می سازد و همچنین استفاده از آن در صنایع باعث کاهش سر و صدا و کنترل ارتعاشات تجهیزات می گردد.

پشم سنگ جنگ با اتلاف انرژی

کنترل آتش سوزی

آتش سوزی در ساختمان ها، کارخانجات و صنایع، همواره موجب خسارات جبران ناپذیر می گردد، لذا توجه به آن حائز اهمیت بوده و می بایست بهترین راهکار ممکن جهت جلوگیری از این گونه خسارات را مورد ارزیابی و استفاده قرار داد.

از بهترین راهکارهای پیشگیرانه، استفاده از عایق های صوتی و حرارتی می باشد که امروزه در تمام دنیا استفاده می شود و بهترین نوع آنها در بین محصولات مشابه عایق های پشم سنگ می باشد که دارای متنوع ترین تولیدات و گسترده ترین کارایی ها است.

استفاده از پشم سنگ باعث می گردد تا خسارت ناشی از آتش سوزی به کمترین میزان خود کاهش پیدا کند.

پشم سنگ با مقاومت بالایی که در برابر حرارت از خود نشان می دهد قادر است در آتش سوزی های بزرگ تا چند ساعت شکل خود را حفظ کرده و از رسیدن آتش و حرارت به بقیه نقاط جلوگیری کند.


برای خرید انواع پشم سنگ مرغوب مناسب با سازه های خود به صورت خرد و عمده می توانید همه روزه بجز ایام تعطیل با مهندسین و مشاوران شرکت تبیان راهبرد پارسی از طریق صفحه تماس با شرکت، ارتباط برقرار کرده و از قیمت پشم سنگ و نحوه خرید و دریافت نمایندگی در شهر خود مطلع شوید.

 


برچسب ها:
پشم_سنگ عایق_حرارت کنترل_آتش_سوزی اتلاف_انرژی تبیان_راهبرد_پارسی واحد آزمایشگاهی و کنترل کیفی XRF XRF فرایند_تولید_پشم_سنگ عایقهای_صوتی تری دی پانل trp عایق صوتی دیوار مشترک عایق_صوتی_دیوار_مشترک عایق صوتی تهران عایق_صوتی_تهران عایق صوتی البرز عایق_صوتی_البرز عایق صوتی اصفهان عایق_صوتی_اصفهان عایق صوتی خراسان عایق_صوتی_خراسان عایق صوتی آذربایجان شرقی عایق_صوتی_آذربایجان_شرقی پشم_سنگ_در_اصفهان پشم_سنگ_در_تهران پشم_سنگ_در_البرز پشم_سنگ_در_آذربایجان_شرقی پشم_سنگ_در_خراسان