trphouse
trphouse
trphouse

مزایای TRP برای سرمایه گذاران و مالکان

اگر امروز سرمایه گذار یا مالک پروژه ساختمانی هستید یا قصد شروع سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ساختمان را دارید مطالعه این مقله کوتاه ممکن است دید شما نسب به به این صنعت  تغیر  دهد .  محاسیات بازگشت سرمایه در صنعت ساختمان و مسکن عمدتا به صورت شمی و حسی برآورد میشد حال آنکه در کشور های توسعه یافته، به ازای هر ریال سرمایه گذاری در هر حوزه محاسبات دقیق دوره بازگشت سرمایه (payback period/NPV) صورت میگیرد. این محاسبات به سرمایه گذار کمک میکند که نگاه بلند مدت به پروژه داشته  باشد  و  مفهوم  زمان ،  هزینه  و  ارزش  خلق  شده  بهتر  در  نظر  بگیرد.
اگر اهمیت این مفاهیم واضح گردد، انگاه میتوان تحلیل کرد که جرا کشور های توسعه یافته به سمت ساختمان های پایدار رفته و این امر نه تنها در بلند مدت بلکه در کوتاه مدت  باعث  افزایش  سوداوری  و  بهروری سرمایه انها خواهد شد. ساختمان های پایدار ساختمان های هستند که با کمترین پرت مصالح و اسیب به محیط زیست، در کوتاه ترین زمان ساخته شده و عمر  و  دوام  طولانی  دارند . مهمترین  ابزار برای  ساخت ساختمانی پایدار، بهرگیری حداکثری از تکنولوژی و استفاده به روز ترین مصالح و ابزار ها در ساختمان است.
امروزه با پيشرفت چشمگير شاخه هاي مرتبط با صنعت ساختمان واحد هاي تحقيق و توسعه در كشورهاي توسعه يافته شاهد ظهور تكنولوژي هاي گوناگون و محصولات نوين  در  اين  عرصه  هستيم  .  طبیعتا  این پیشرفت های تکنولوژیک در خدمت بهبود وضعیت موجود و اصلاح روش های سخت و پر هزینه سنتی بکار گرفته میشود، با ظهور مصالح نوین ساختمانی مانند انواع جدید سقف ها و…، موجب بالا رفتن عمر و کیفیت ساختمان و در عین حال هزینه ها و سرعت اجرای کار به شدت ببهود یافته. این معجزه تکنولوژی است.